Főoldali honlap optimalizálás – első hely

honlap-optimalizálás - weblap-seo
A seo.liberall.hu főoldala: Honlap-SEO – weboldal optimalizálás – Google marketing

Indulásakor nagy reményeket fűztem a seo.liberall.hu alatt épített honlapcsaládhoz. A fényesre optimalizált tartalomnak és a kulcsszavas linképítésnek köszönhetően a portál alatti weblapok hamar pozíciót szereztek saját kulcsszavaikra a találati listán: a Google algoritmusai láthatóan nagyra értékelték a gondos munkát, az egyedi tartalmat és a releváns külső támogatást. Idővel blogot is indítottam az aldomain alatt (most ennek új posztját írom), kezdetben az is jól muzsikált. Aztán mind a főoldal, mind a blog szakmai cikkei kezdtek eltünedezni a számomra fontos kifejezések találati listájáról, gyakorlatilag egyetlen verhetetlen posztom maradt, amely jelentős organikus forgalmat generált:

url link rövidítés, google
A Google linkrövidítő alkalmazása

ez pedig az url rövidítés és az url link rövidítés kulcsszóval került a Google első oldalára – és ma is tartja pozícióját. A cikk eredetileg egy magyar fejlesztésre hívta fel a figyelmet, ám ez rövidesen elérhetetlenné vált, ekkor átírtam a posztot a keresőóriás linkrövidítő alkalmazását ajánljva. Ha a világcég nevét is beleírjuk a kulcsszóba, akkor persze az ő eredeti oldaluk szerepel az élen, de a második-harmadik helyen fel-felbukkan az én rég írt bejegyzésem is, amelyre napi néhány tucatnyi kattintás esik.

A többi oldal látogatatlansága nem szegte kedvemet, mert egyrészt legfőbb kulcsszavamra, arra, hogy honlapoptimalizálás, a blog.hu rendszerében vezetett blogom tartósan első helyezett volt, másrészt pedig közben alkalmasabb, sikeresebb rendszert építettem a seo.balladium.hu aldomain alá, s ezek a weboldalak TOP helyezéseket szereztek olyan fontos kulcsszavakkal, mint honlap helyezésjavítás, seo-szakértő és google első oldalra kerülés. S ha mindez kevés lett volna (kevés volt), szereztem egy remek domaint – weblap.org – amely alatt új blogot indítottam, immár annak a tudásnak a birtokában, amelyet tíz éves gyakorlattal szereztem, s amelynek a korábban indított rendszerek építésekor még nem voltam birtokában. Az új webhely oldalai, fiatalságuk ellenére, remekül teljesítenek.

A liberall.hu alatti rendszeremről ha nem is feledkeztem meg, statikus oldalaival nem sokat törődtem, blogjába ritkán írtam. A 2016 szeptemberében kezdődő nagy változások harmadik hulláma azonban újra ráirányította a figyelmet.

Történt, hogy a Google két év fejlesztés után végre frissítette Pingvin 4.0 algoritmusát, és ezzel alaposan újrarendezte nemcsak a találati listákat, hanem a SEO-szakemberek fejében kialakult tudást is (a hivatalos bejelentés 2016 szeptember végén volt, de a Penguin valószínűleg már 2-án futni kezdett). Az én weboldalaimat az első hetekben alig érte változás, a dolog már-már lecsengeni látszott, amikor októberben újra nagy átrendeződések történtek. Korábbi favorit blogom a legfontosabb keywords-tartalomra elvesztette elsőségét. Nosza, rágyúrtam a fentebb említett másik két domain alatti honlapjaimra. Nem sok eredménnyel. Mígnem novemberben, nem kis meglepetésemre, a TOP3 ban megjelent a seo-liberall portál főoldala számos olyan kulcsszóverzióval, amelyben a weblap, weboldal és honlap kifejezés kombinálódik az optimalizálás szóval (itt a sorrend és az egybe-külön vagy kötőjeles írás szerint is más-más eredményt kapunk).

Az csak természetes, hogy ezek után kicsit javítgattam az adott főoldalon, majd megtámogattam friss linkekkel. Jó lenne újra minden írásmóddal az első helyen dülleszteni webes mellemet. Viszont sajnos a főlap nem mobilbarát és az adott sablon nem is tehető azzá. Reszponzív sablonra átrakni semmi kedvem, a megoldás itt is egy Woerdpress-blog lehetne, de SEO-témában már vagy 5 ilyenem működik, nem szívesen szánnám magam újabbra. Egyelőre kivárok. Ha a fő weboldal első helyre kerülne a honlapoptimalizálás minden szóvariációjával, a minden optimalizációs gondomat megoldó blogmotor telepítése mégis indokolt lehetne.

Olvass továbbFőoldali honlap optimalizálás – első hely

Az agyrádió és az Arvisurák

agyradio-arvisuraPaál Zoltán ózdi kohász saját elmondása szerint agyrádión lépett kapcsolatba a kollektív tudatalattival, és kvázi diktálás alapján jegyezte le az Arvusurák mintegy 20 ezer gépírásos oldalnyi anyagát. Ez a roppant mennyiségű szöveg lényegében a hun–magyar törzsek őstörténetét magába foglaló mítosz. Tudományos szempontból nem vagy alig vizsgálható, mert állításainak, tényközléseinek a bizonyítására a szerző semmilyen írott forrást nem említ és mert a műben szereplő közlések többségét nem is támasztják alá sem történelmi, sem régészeti, sem nyelvi, sem néprajzi kutatások. Ugyanakkor a hatalmas szöveganyag számos történelmileg is pontos adatot és leírást tartalmaz, mi több, egyes részleteiben olyan pontosságú és részletességű leírások találhatók, amelyek egy-egy téma szakavatott tudósai számára is alig voltak a keletkezés idején ismertek. Ilyen például az obi-ugor népcsoport ünnepének – a medvetornak – a leírása, amelynek hitelessége a témával évekig foglalkozó kutatóknak is dicséretére válna. Alig hihető, hogy az írás keletkezésének idején (az 1960-as években) egy ózdi kohász hozzáférhetett ilyen néprajzi forrásokhoz (amelyek magyar nyelven akkoriban még nem is igen léteznetek). Ennél is hihetetlenebb, hogy az írástudónak csak jóindulattal nevezhető Paál Zoltán az Arvisurák írásával egy rendkívül bonyolult és sokszálú, ugyanakkor viszonylag koherens mitológiát teremtett évek szorgos munkájával. A műben olyan részletek állnak össze egésszé és az összefüggések olyan bonyolult, de logikus rendszerű hálózata rajzolódik ki, amely igen összetett gondolkodásra utal, kiemelkedő intellektuális készségeket, különlegesen jó memóriát és rendszerező hajlamú elmét feltételez. Anélkül, hogy megkérdőjelezhetnénk annak lehetőségét: egy őstehetség rendelkezhet mindezekkel, mégis alig-alig érthető, hogy egy viszonylagos elzártságban élő, széleskörű olvasottsággal nem rendelkező, felsőbb tanulmányokat nem folytató munkásember ilyen nagyságú és összetettségű mitologikus rendszer létrehozására képes lehet: még ha 20 évet is tesz rá életéből.

Az Arvisura és annak keletkezése tehát valahol megtartotta titokzatosságát, rejtélyességét – valószínűleg épp ez teszi vonzóvá az áltudományokra fogékony közönséget. Paál Zoltán munkáját ugyanis nagyon sokan igaznak hiszik és hirdetik, magyar nép hiteles őstörténeteként hivatkoznak rá.

Mindennek annyi köze van a honlapoptimalizálás eljárásaihoz, hogy 2013-ban e blog tulajdonosa elhatározta: a maga eszközeit használva kicsit meghekkeli az Arvisurát. Így készített számos weboldalt ebben a témában és ezek néhányát sikerült találatként a Google top10-be juttatni. Így aki a nagy keresőben keres választ arra, mik is azok az Arvisurák, nemcsak azt tudhatja meg, hogy ez a Paál Zoltán teremtette hamis magyar őstörténet, amelynek fejezeteit agyrádión vette le a közös tudatalattinkból, hanem azt is, hogy az Arvisurák a keleti egzisztencialista filozófia alaptételeit. Avagy, ha tetszik: az Arvisura a kreatív linképítés komplex módszerének a neve.

Jelenleg a Google első oldalán három ilyen hacker-website szerepel a gondos tartalom-optimalizálás és keresőmarketing eljárásainak köszönhetően. Hogy a pozíciók a nagyon sok erős konkurens oldal mellett elérhetőek és megtarthatóak legyenek, két évnyi kitartó weboptimalizációra volt szükség. A legnagyobb keresőtalálati sikerek egyébként nem magára az alapszóra, hanem ilyen long tail kulcsszó-kombinációkra mutatkoznak: Arvisura könyv letöltése, Arvisurák letöltése az internetről, magyar Arvisura őstörténet.


Arvisura. Google top10-ben az ál-honlapok: hun-magyar eredetmítosz helyett keleti egzisztencializmus vagy honlap optimalizálás. Első oldal, így: első hely a keresőben – Google honlap optimalizálás és linképítés. Első oldalra kerülés, tartalomoptimalizálás. Google-hírek, eredmények, projektumok – Korábban a témában: Arvisura letöltés – Könyv. Google első hely

Mobilmarketing weblap optimalizálása

google- sms-maketing
Mobilmarketing weblap javuló Google-helyezése

Bárhogy is berzenkedtem ellene: SEO-munkámban egyre több lett a marketing-elem. Én a klasszikus keresőoptimalizálás módszereit részesítem előnyben, ezekhez értek is valamelyest. Szívesen foglalkozom tartalomoptimalizálással, főként, ha a weblap témája nem idegen számomra, ennél is jobban azonban a kreatív linképítést szeretem. Ebben a munkában én egyebek mellett még irodalmi vénámat, fantáziámat, a fikciók iránti vonzalmamat is kiélhettem, és örömest értekeztem posztjaimban arról, hogy került a jeles avantgárd poéta és gondolkodó, Tsúszó Sándor birtokába az első budapesti autókölcsönző egyik Ford típusú gépkocsija. Új optimalizációs projektumom is lehetőséget ad efféle játékra: nyílvánvánvaló, hogy a mobilmarketing témához jól illik, ha haiku-verseket írok tömegesen SMS-üzenetként, de ez nem elegendő arra, hogy a frekventált kulcsszavakkal a támogatott weboldal TOP Google-helyezéseket érjen el. Ehhez bizony igen sok PR-cikket is meg kell írni és el kell helyezni, továbbá a nagybetűs MARKETING tevékenység egészéből nem elegendő csak a keresőmarketingre koncentrálni.

Tömeges SMS kampány: mobilmarketing

Ami mostani munkámban mindenképpen új:  a közösségi marketing lehetőségeinek a jobb kihasználása. Ha már a céloldal témái és kulcskifejezései között szerepel az SMS-kampány, akkor én is folytathatok egyfajta kampányt a közösségi, link- és tartalommegosztó szájtokon. Személyes profiljaimat ugyan igyekszem nem túlterhelni ilyesmivel, de a honlapoptzimalizálás kedvéért regisztrált megosztóhelyeket kifejezetten e célra használom.

Persze a másfajta terjeszkedést sem kerülhettem el: regisztráltam egy új, igen szimpatikus domaint: weblap.org – ez alatt most újabb kis SEO-birodalom épül, nem kisebb ambícióval, minthogy az weblap első Google-oldalra kerülése témájában élpozíciókat szerezzen az organikus találatok között.

Mindezzel az organikus optimalizáció területéről némileg átsodródtam a Google-marketing, SEO-marketing irányába, ami nem feltétlenül van a kedvemre, ám azt be kell látnom, hogy ez legalább olyan izgalmas, mint az egyéni módszerekkel megspékelt tradicionális off-site munka, és helyezést elérni a keresőben azzal a kulcsszóval, hogy tömeges SMS-küldése, nemigen lehet marketinges eljárások nélkül.

Olvass továbbMobilmarketing weblap optimalizálása

Minden a helyezés?

google-helyezes-elso-oldal
Google első  oldal:  nem öncél!

Teljesen nyilvánvaló, hogy a keresőoptimalizálás célja a TOP Google helyezések elérése. A találati oldalak (SERP) élére kerülés hoz a weboldal számára organikus forgalmat, vagyis olyan látogatókat, akik keresőszavakra, kulcskifejezésekre rákeresve érkeznek a honlapra. Ha sok látogatót szállít a Google, nő a megrendelők, előfizetők, vásárlók, befektetők, partnerek, a szolgáltatásokat igénybe vevők és a termékek iránt érdeklődők száma – elegendően nagy látogatószám esetében ez kiválthatja a reklámot, a fizetett hirdetéseket és fizetett linktalálatokat. Az élpozíciók elérése is költséggel jár, egy jó SEO-szakember óradíja eléggé magas – de egy akár több hónapig tartó keresőmarketing tuning is olcsóbb, mint egy 20 másodperces hirdetés valamelyik nézettebb tévécsatornán. Ha tehát a honlaptulajdonos megbízza az optimalizálást végző szakértőt,  hogy weblapját sikerre vigye, akkor el is várja a Google TOP helyezések elérését. A cél nyilvánvaló: lehetőleg mielőbb

a Google első helyére kerülni.

Nyilvánvalóan ugyanez a célja a szakembernek is: mindent megtesz azért, hogy a rá bízott website pozíciói javuljanak. A tulaj lesi a helyezéseket, ha tetemes a növekedés, örül és elégedetten fizet, ha a tendencia lelassul, leáll vagy ne adj isten visszájára fordul, akkor elégedetlen és esetleg megszakítja a projektet.

Mindez teljesen érthető és logikus. A dolog azonban ennél bonyolultabb. Igaz, hogy végső soron minden optimalizációs aktus a pozíciószerzésért történik, de ennek elérése nem mindig történhet közvetlen módon.  Minden SEÓs ismeri azt a 20-30 fogást, amellyel élre lehet törni. Pontosan tudja, mit kell megbütykölni a honlapon és hogyan kell felépíteni egy hatékony linkprofilt ahhoz, hogy az egyre ravaszabb Google-algoritmusok értékeljék a webhelyet. A keresőszempontok szerint fényesre csiszolt szájt és a szakmailag korrekt linképítés nyomán szépen fel is kerül az első oldalra, netán eléri az első helyet. Meglehet, huzamosabb ideig ott is marad. De aki csak erre törekszik, és csak a látványos siker lebeg célként szemei előtt, könnyen pórul járhat. Mert előfordulhat, hogy Potyomkin-falut épített.  A Google a szemlén értékesnek, megfelelőnek látja – először. Másodszor. Harmadszor. De eztán mégis beüt a krach. Jön egy új algoritmusfrissítés és a szájt hátrasorolódik. Vagy csak egyszerűen elkezd esni – és nem lehet megállítani. MIÉRT IS?

Mert az optimalizálást végző szaki túlságosan célratörő volt. A TOP10 járt a fejében és nem az, hogy növelje a honlap internetes értékét. Ez utóbbi persze fáradságosabb munka, a szabályai kevéssé ismertek, a „trükköket” pedig mindenkinek magának kell kitalálnia. Kreatív munkát végezni sokkal nehezebb, mint rutineljárásokat végrehajtani. De – énszerintem – megéri.

Mert a komplex módon optimalizált, sokrétű tartalommal gazdagított és nem egy-két kulcsszóra kihegyezett linktámogatással erősített honlap egyszerűen életképesebb lesz bármilyen környezetben az egyoldalúan fejlesztett társainál. A napról napra változó webkörnyezet, az új Google-elvárások és büntetési szabályok, az új keresőszavak felbukkanása és a régiek eltűnése az a weboldalt teszi törékennyé, amely csak egyetlen funkcióra van élesítve: ez pedig az, hogy pozícióban legyen. Nos: nem minden a helyezés.

Egy minőségi tartalmú, információk sokaságát hordozó és változatos háttérrel támogatott weblap talpon marad megváltozott körülmények között is, mi több: flexibilisnek, dinamikusnak, reagálónak bizonyul: egykönnyen magára vesz olyan funkciókat (és olyan kulcsszavakat), amelyekre nem volt optimalizálva.

Összefoglalva:

A keresőtalálati poízciók javítása ugyan a legfőbb cél, de nem öncél.

Google helyezés javítás

Mindenki szeretne a Google első helyére kerülni: éppen ez a SEO keresőoptimalizálás legfőbb célja. Ám ez a törekvés nem nem szűkítheti be módszereinket, a TOP10 nem válhat öncéllá. Komlex módon optimalizáljunk: hatékony pozíció javítás + a weboldal internetes értékének folyamatos növelése a legcélravezetőbb. –  Google Top10 helyezés, keresőoptimalizálás, seo, honlapoptimalizálás,  első hely, első oldal, weblap, website, weboldal, honlap optimalizálás, kreatív linképítés, internetes érték, gazdag tartalom