Dell akku, Asus töltő. Laptop SEO

Alkatrész webáruház + laptopszerviz Bp.

Dell akku, Asus töltő
Magyarországon a legnagyobb raktári árukészlettel rendelkező szaküzlet

Márkanév + alkatrésznév: Dell akku, Asus töltő

2022 nyarán prémium minőségű linképítés (mint a keresőmarketing eszközök leghatásosabbika) indult a Laptophardware szerviz oldalaira. Már az indulásnál felmerült az igény, hogy a legjobb laptopmárkák kiemelten keresett alkatrészeivel szükséges lenne TOP helyezéseket elérni, így a témában kiépített portálok weboldalai, illetve újonnan installált WordPress-rendszerek vették magukra ezt a feladatot.

Először a két legkurrensebb brand, a Dell és az Asus hardvergyártó cégek márkaneve és a cserére és vásárlásra kínált két legkeresettebb alkotóelem, az akkumulátor és a laptoptöltő  került a SEO-program fókuszába. Ezekhez zárkózott fel később a Lenovo töltő és  HP akku, majd egy újabb fordulóban a laptop+szerviz+budapest mint long tail kulcsszó. Erős MOZ DA értékű webhelyekre kerültek ki hivatkozások ilyen anchor szövegekkel:

Olvass továbbDell akku, Asus töltő. Laptop SEO

Havidíjas SEO és SEO audit

Mi a különbség a havidíjas SEO és a SEO audit között?

Havidíjas SEO - audit
A legtöbb SEO szakember havidíjas keresőoptimalizálást vállal.

Sok a félreértés a SEO szolgáltatásokkal kapcsolatban, ezért most megnézzük, hogyan is zajlik, és mi a különbség a havidíjas SEO szolgáltatás és a SEO audit között.

Átnézzük a folyamatot, ahogy elindul egy SEO szolgáltatás, így érthető lesz, hogy melyik lépcsőn, mi várható el egy SEO szakembertől.

1. SEO audit előtt

Azt hinné az ember, hogy a SEO együttműködés egy SEO audittal indul, de nem. Először a weboldalt vizsgáljuk meg, hogy tudjuk, milyen alapokról fogunk indulni.

Például, indexelve van-e egyáltalán a Search Console-ban, jelzett-e hibát? Mobilbarát-e az oldal? Milyen gyorsan vagy lassan töltődik be?

Hány látogatója van az oldalnak, és honnan jönnek? Mennyi időt töltenek az oldalon a látogatók, hol fordulnak vissza? Mekkora az organikus látogatók aránya, száma?

A megjelölt kulcsszóra milyen helyezést kap az oldal, milyen kulcsszavakra szerepel az első találati oldalon jelenleg?

Milyen linkek vannak az oldalon, és honnan mutatnak rá linkek?

Van-e közösségi média csatorna, és ez mit ad hozzá az oldalhoz?

2. SEO audit

Az általános felmérés után jöhet a SEO audit, amiben teljes mélységig felmérjük, mennyire keresőbarát a weboldal, úgy látja-e a Google, ahogy mi szeretnénk? Felmérjük, mennyit kell dolgozni az oldalon ahhoz, hogy jó helyezést érjen el.

Ehhez elemezzük a kulcsszavakat, a márkát, a konkurenciát. Ellenőrizzük a weboldal aloldalait:

  • Milyen kulcsszavakra vannak jelenleg optimalizálva,
  • Ki vannak-e töltve a metaadatok,
  • Megfelelő-e az oldalak url-je,
  • Címsorok vannak-e,
  • Képek milyenek, mekkorák, hogyan vannak elnevezve.
  • Egyáltalán logikusan van-e felépítve az oldal? Érthető a menüsor?
  • Elemezni kell a linkprofilt is, a külső és belső linkeket, a horgonyszövegeket.
  • A linkek minőségét ellenőrizzük, és megnézzük a konkurencia linkjeit is.
  • A tartalmakat is vizsgálni kell, milyen minőségűek, milyen frissek, milyen hosszúak. Tartalmaznak-e kulcsszavakat, vannak-e duplikált oldalak, szövegek, stb.

Mindezek összességében fogják megmondani, hogy milyen tényezőkön kell változtatni az eredmény eléréséért. A SEO audit igénybe vehető külön szolgáltatásként is.

3. Havidíjas SEO

A havidíjas SEO szolgáltatás is audittal kezdődik, hiszen fel kell mérni az oldal jelenlegi állapotát. Aztán az együttműködés keretében havi célokat és feladatokat tűzünk ki. Folyamatosan dolgozunk a weboldallal. Ez a tulajdonképpeni SEO munka.

Amikor nem csupán rámutatunk arra, ami nem hoz eredményt, hanem megfelelően átalakítjuk. A keresőoptimalizálás hosszú távú, komoly munkát igényel. Lépésenként haladunk, így egy jól betervezhető, kisebb havi díjért minden feladatot elvégzünk, ami szükséges a látogatottság emelkedéséhez.

Olvass továbbHavidíjas SEO és SEO audit

Dell szerviz. Laptop javítás Budapest

budapest dell laptop szerviz
Dell laptopok javítása budapesti szervizben

Számítógép tulajdonosok tudják, hogy a Dell Inspiron és Latitude vagy a brendhez tartozó más notebook modellek javítása Budapesten nem feltétlenül történik mindig márkaszervizben. Garancián túli szervizellátást végeznek márkafüggetlen javító műhelyekben is a főváros több pontján, pl. Budán a Fehérvári út 55. alatt, ahol is Magyarország legnagyobb alkatrész raktárából biztosítják az ellátást. Ennek megfelelően a Dell szerviz egyben szaküzlet is, ahol márkavédjeggyel ellátott gyári akkumulátorok, töltők és kijelzők mellett utángyártott hardver eszközök, illetve használt alkatrészek is vásárolhatók a szaküzlet által biztosított garanciafeltételekkel.

Az adott brend által fémjelzett számítástechnikai mobil eszközök kiváló ár-érték arányukkal tűnnek ki. Emellett a kínálatban megmutatkozó széles választék miatt a gyártó termékei sokak igényét kielégítheti. Az az új és újabb laptopmodelleken megjelenő számteches innováció feletti szakmai öröm és a vásárlók maradéktalan megelégedettsége már évekkel ezelőtt a Dellt a világ 3 legjobb laptop márkája közé emelte. (Csak a világelső Lenovo és az Asus előzte meg).

Olvass továbbDell szerviz. Laptop javítás Budapest

Linkrövidítés – rövid URL készítése

Google URL Shortener - linkrövidítés
a Google linkrövidítő szolgáltatása

A Google linkrövidítő oldal címe alább található. Jól működik, biztonságos, és ha Googlefiókodba bejelentkezve használod, megjegyzi, elmenti a rövidítéseidet, így azokat később már begépelés nélkül használhatod. A cím tehát:

Link rövidítés – Google linkrövidítő: rövid URL

Gyakran szükségünk lehet arra, hogy hosszú, nehézkes internetes címeket (pl. Google-keresések eredményét), weboldalak túl hosszú linkjeit lerövidítsük. A rövid linket könnyebb kezelni – mondjuk tömeges sms-ben elküldeni egy mobilmarketing kampány során -, eredményesen betűzhetjük oda is, ahová a hosszú nem férne be nagy karakterszáma miatt (pl. Twitter).

Nemrégiben találtam egy alkalmazást, amely épp erre való volt, egyetlen gombnyomásra rövidített, átugorva egy olyan szolgáltatás oldalára, ahol aztán megtaláljuk a rövid linket mind kattintható, mind kimásolható formában.

Ám sajnos utóbb ezt az online szolgáltatást is kód beírásához kötötték, azaz bizonyítanunk kell, hogy nem vagyunk robotok. Az ákombákomok silabizálása nem túl élvezetes, de aki így is szívesen használná, innen ugorhat. Aki inkább a Google url shortener lehetőségét használná, fentebb találja a linket.

Ide tedd a hosszú linket:

 

A kattintás után megnyíló oldalon ilyes formában találod linkedet:

rovid-link

Link rövidítés – rövid URL készítése – rövidített linkek

Rövid link készítése – Google linkrövidítő

Linkrövidítés Google segítségével: rövid URL cím készítése online felületen. Link rövidítés – Google linkrövidítő weboldal internetes cím rövidítése. Rövid link, rövid URL rovidites webcím Hogyan rövidítsünk le egy hosszú linket? Erre itt a megoldás, fentebb lehetséges a rövid URL cím készítése, vagyis a linkrövidítés – weboldal internetes cím rövidítés. Rövid link, optimalizált URL webcím- rövid, url cím, google link, rövidítés, linkrövidítés, rövidebb, linket, készítés, hogyan, wecím, weboldal, internet, cím, linkrövidites google linkröviditő – honlap kereső optimalizálás, sms-kampány, mobilmarketing

Más: URL optimalizálás – keresőbarát honlap

Blog + facebook komment moderálás

A közösségi marketing és a honlap-SEO

KERESŐMARKETING - HONLAP SEO
Keresőmarketing és honlap-SEO szempontok

Magukat tájékozottnak tudó keresőmarketingesek körében eléggé elterjedt tévhit, hogy a közösségi oldalakkal, mikroblogokkal való összekapcsolódás hatékonyan javítja egy adott weboldal SEO-mutatóit, keresőbarát jellegét. Erre a legtöbb online audit program is figyelmeztet: hibaként tünteti fel, ha hiányzik ez a kontaktus. Az én tapasztalatom ezt nem igazolja, legalábbis egyértelműen semmiképp: a honlap a kulcsszavas keresőoptimalizálás szempontjából semmivel sem válik alkalmasabbá attól, hogy össze van kötve a Facebookkal vagy Twitterrel. Ez esetleg akkor lehet/lehetne igaz, ha az oldalba beágyazott FB- vagy Tweet-boxokban igen céltudatos módon lennének elhelyezve szövegek, linkek, grafikus elemek. Forgalomnövelő hatása persze akár tetemes is lehet annak, ha a közösségi profilon intenzív élet folyik, de ez nem a kiváló optimalizációs kondícióknak, hanem a direkt átklikkeléseknek köszönhető, ami persze SEM-siker, de a weblap tartalmába beágyazódó külső tartalom szerepe a helyezéseket akár ronthatja is amiatt, hogy rontja a tartami relevanciát. A fő kontenthez kapcsolt adekvát kültartalom persze javíthatja is a keresőszempontú megfeleltetést.

Ám erre semmi garancia: ha mondjuk egy alaposan kidolgozott, a lehető legtöbb SEO-szempontot érvényesítő weboldalon lehetővé tesszük a Facebook-kommentek közzétételét,  akkor az olvasói hozzászólások jó eséllyel ronthatnak az oldal tartalmán, például valamelyik irányban felborítják a kulcsszó-arányt. Tudjuk, egy szájton egy adott optimalizációs kulcsszó gyakorisága ideális esetben kb. 1-3 %; kevesebb előfordulás esetén a Google megkérdőjelezi az oldal relevanciáját az adott kulcsszóra nézve, nagyobb kulcsszósűrűség esetén viszont manipulációt gyanít. Nos, számíthatunk-e arra, hogy az oldal kommentelői nem rontanak-e az ideális arányon saját hozzászólásaikkal? Linkek, képek, gyakran betűzdelt gif animációk, ilyen-olyab szmájlik beszúrásával is felhígulhat oldalunk. Legyünk hát óvatosak ezzel.

A fentiek miatt különösen fontos, hogy ha egyszer már megengedtük, hogy a Facebook betegye a lábát a honlapunkra, akkor legyen módunk a hozzászólásokat moderálni. Blogokban, hírszájtokon ez külön gondot szokott okozni, az oldal kezelője általában nem tudja, miként kezelhetné a kommenteket. Az olvasók gyakran régebbi bejegyzésekhez is hozzászólnak, ezért esetenként több száz vagy több ezer oldalt kellene ellenőrizni: mégis, melyik alatt van új olvasói reagálás.

Szerencsére van erre a problémára generális megoldás. A hozzászólásokat a saját Facebook-profilunkhoz tartozó applikáció megfelelő oldala kilistázza. Ilyen appot magunk készíthetünk akkor, amikor blogbéli kommentelés lehetőségét kiépítettük, ezután elég megnyitni az oldalt és  együtt láthatjuk az összes kommentet, mégpedig úgy, hogy legfelül vannak a legfrissebbek. Moderálhatunk, válaszolhatunk, vagy akár ki is tilthatjuk a kommentelőt.

A saját oldal belépési linkje minden bejelentkezett Facebook-felhasználó számára:

http://developers.facebook.com/tools/comments

Ezek után azt még meg kell jegyeznem, hogy bár a közösségi oldalakkal kialakított kapcsolat, mint tapasztalom, közvetlenül nem javítja a weboldal SEO-minőségét, ám a kommunikációba bevont közönség egyéni tevékenysége mégis hozzájárulhat az oldal Google-sikeréhez. A tömeges méretű megosztások, lájkolások, kommentelések révén a honlap internetes reputációja megnőhet, linkjei megjelenhetnek külső honlapokon, emelkedik a keres-talál-klikkel interakciók száma, nagyobb lesz az olvasottság – mindezek együttesen már jelentős mértékben hozzájárulhatnak ahhoz, hogy az adott szájt, blog, portál a Google-listákon is előrébb mozduljon. SEOs tanácsadóként senkit nem szeretnék lebeszélni tehát arról, hogy Facebook-Like Boxot helyezzen el a honlapján vagy lehetővé tegye az FB-kommentelést. Ám aki megteszi, tudnia kell, hogy boxok és hozzászólások tartalma legalább annyit ronthat egy jól felépített oldal kulcsszavas arányain, mint amennyi plusz linket vagy pozíciójavulást a közösségi háló hozhat.

Facebook-hozzászólások moderálása blogban, hírportálokon

A blogok Facebook-hozzászólásainak moderálása a megfelelő FB-applikáció oldalán végezhető el.  Bejelentkezett állapotban a fenti linkre kattintson.  Erre a moderációra többek között azért van szükség, mert a hozzászólások – és a közösségi oldalakkal és mikroblogokkal kialakított kapcsolatok – a közhiedelemmel ellentétben – akár ronthatják is a honlapnak a  kulcsszavas keresőoptimalizálás szempontjából kialakított arányait. Google helyezés javítás. Releváns tartalom. BDK blog, facebook hozzászólás, komment, comment, moderálás, moderáció, moderálni a kommenteket hogyan lehet, törölni a hozzászólásokat,  FB box like, twitter, megosztás, lájkolás, klikkelés, közösségi háló, fészbuk, portál, mikroblog, applikációk, alkalmazás, apps. Keresőmarketing szolgáltatások.

Google kereső saját honlapra

Lokális és globális tartalomkeresés

A Google keresésnek nem feltétlenül kell a globális webre vonatkoznia, könnyen megtehetjük, hogy csupán egy adott domain vagy URL alatt keresünk. Ha például azt firtatjuk, hol fordul elő a honlapoptimalizálás szó a seo.liberall.hu tartományon belül, ezt kell begépelnünk a Google keresősávjába:

honlapoptimalizálás site:http://seo.liberall.hu

Hasznos lehet a saját weboldalunkba, blogunkba eleve beépíteni olyan Google-kresőt, amely csak saját webhelyünk oldalait fürkészi át a keresett szóért. Ha az alábbi kódot elhelyezzük oldalunk forráskódjában, éppen ilyen eszközt kapunk, persze a seo.liberall.hu helyére kinek-kinek a saját oldala webcímét kell beírnia. (Aki ért hozzá, az egyéb jellemzőket is megváltoztathatja: méret, gomb szövege, stb. A sortörések miatt valószínűleg amúgy is szükség lesz kis igazításra.)

<!--Google kereso indul-->
<form action="http://www.google.co.hu/search" method="get">
<table width="400">
<tbody>
<tr>
<td align="center" width="400">
<input type="text" maxlength="100" name="q" size="40" value="" />
<input type="submit" name="btnG" value="Google keresés" />
<input type="hidden" name="domains" value="www.seo.liberall.hu" />
<input type="radio" name="sitesearch" value="" /> www 
<input type="radio" checked="checked" name="sitesearch" 
value="http://seo.liberall.hu" /> seo.liberall.hu
</td></tr>
</tbody>
</table>
</form><!--Google kereso vege-->

Az eredmény itt látható. Az alkalmazás alaphelyzetben csak a seo.liberall.hu alatti webhelyeken végez tartalomkeresést. De a pöttyöt átkattinthatjuk a www elé, így lokális keresés helyett átállíthatjuk a teljes weben való globális keresésre kis programunkat:



www / seo.liberall.hu

Azt persze tudnunk kell, hogy a keresés csak a Google által már feltérképezett és indexelt oldalak tartalmára irányul.


Google kereső saját weboldalra, honlapra, blogra

Hogyan készítsünk honlaphoz, weboldalhoz, bloghoz Google-keresőt, amely csak a saját domain alatt végez keresést? Google keresés saját weboldalon, honlapon, blogon, adott tartományban, domain, url alatt, kereső kód. Google eszközök, ötlet, weboldal, honlap, webhely, eszköz, segédlet, ötlet, SEO tippek


Weboldal SEO keresőoptimalizálás

seo tippekHa a teljes online univerzumban keresünk, általában a releváns tartalmú honlapok kerülnek az élre. Ez nemcsak amiatt van így, mert a Gugola nagyon intelligens, hanem a weblapkészítők és keresőmarketing-szakemberek optimalizálják a honlapokat. Ez igen sokrétű folyamat, laikusok nehezen látják át. A keresőoptimalizálás mesterei olykor szívesen segítenek ebben, és a neten is bőven találni ingyenes SEO-tanácsokat weboldal optimalizáláshoz.